[sc name="sosyal"]

 

Kaynakçı Ustası
Kaynakçı Ustası

 Usta, yaptığı işte tecrübe sahibi, yaratıcı zekasıyla olmayan bir işe hemen bir çözüm üretebilen kişi. Bir bina düşünün 10 katlı olsun, Bu binayı mimar ve mühendis aşamasından sonra ustalar  ele alır ve yapmaya başlar. Bizler sadece  bir dairenin içine girer oturruz, hatta şurası olmamış burası olmamış yapılan işlere de bir çok kusur buluruz. Ama şöyle düşünmek lazım, bu binayı bir avuç kumu alıp havaya atıp büyülü bir şekilde bu binalar yapılmıyor.  Binanın her santimetresinde ustaların emeği vardır. Marangoz ustası, demirci ustası, sıvacı ustası, elektrikçi ustası ve daha bir çok usta buralarda emek verirler.

Türkiye’deki ustaları bir araya getirmeyi amaçladığımız bizimustalar.net  sitesinde, cefakar ustalarımızın sorunları, gelecek kaygıları, iş, iş alanları, elaman sıkıntıları ve benzeri sorunları tartışıp, bu  sorunlara çareler bulup birlikten güç doğar prensibiyle gelecek yıllara “usta” nasıl yetiştirilecek gibi sorulara çözüm üretmeye çalışacağız. Geriden gelen yok artık. Bir iş yerinde çırak, kalfa sistemi yok denecek kadar az artık.

Türkiye’deki bütün ustalarımızı sitemize bekliyoruz. Yeni oluşum içerisinde yer almak isteyen ustalarımızı, anılarıyla, yaşanmış gerçek hikayeleri ile sitemizde paylaşıma bekliyoruz.

https://www.bizimustalar.net/wp-content/uploads/2014/02/usta.jpghttps://www.bizimustalar.net/wp-content/uploads/2014/02/usta-150x150.jpgadminGeneltürkiyenin ustaları,usta,ustalar   Usta, yaptığı işte tecrübe sahibi, yaratıcı zekasıyla olmayan bir işe hemen bir çözüm üretebilen kişi. Bir bina düşünün 10 katlı olsun, Bu binayı mimar ve mühendis aşamasından sonra ustalar  ele alır ve yapmaya başlar. Bizler sadece  bir dairenin içine girer oturruz, hatta şurası olmamış burası olmamış yapılan işlere de...Bizimustalar, Yaşadığımız Dünyayı güzelleştiren, Usta ve sanatkarları  bu sitede tanıyacaksınız